Любі учні, ви покоління, яке  вже називають ДІТИ ВІЙНИ. 
Ви розумієте цінність слів "МИР", "ЖИТТЯ". 
Ми звертаємось саме до тих, хто поводиться мужньо під час обстрілів, знаходить сили навчатися та підтримувати старших та менших членів родини. Адже якщо все вище написане про вас, то саме ви розумієте, який подвиг здійснюють сьогодні НАШІ ВОЇНИ.
З 15 по 19 травня 2023 року в нашій громаді пройде віідбірковий тур Фестивалю дитячих оберегів. 

Пропонуємо взяти участь у благородній справі: напишіть нариси чи поезії, в яких висловите вдячність захисникам та захисницям України.

ТЕМА: "Дякую, солдате, за життя!"

Крок 1. Напишіть невеликий роздум в прозі чи у віршах про нашу вдячність за оборону рідної землі від нападників. Зверніться до воїнів з теплими словами вдячності та щирою вірою в їх перемогу, побажаннями довгого щасливого життя кожному з них. Поділіться своїми планами на майбутнє.

Крок 2. Свій невеликий твір покажіть своєму вчителю української мови, разом відредагуйте. Удома нарис чи вірш оформіть на листку А4, доповніть малюнками чи фотографіями (від руки чи за допомогою комп'ютерних програм). Якщо буде складно, попросіть рідних про допомогу.

Крок 3. Підпишіть свою роботу у верхньому правому кутку:

Зразок

Прізвище та ім'я учасника, ____ років

Зеленодольська МТГ, Зеленодольський ліцей №1

Крок 4. У період з 15 по 19 травня відправте якісне фото своєї роботи чи нероздрукований файл роботи на шкільну пошту  school-1zelenodolsk@ukr.net, а ще краще - принесіть у старший корпус секретареві (в приймальню, Олена Миколаївна віддасть роботи вашому вчителю та директору).

Що ж далі? 22 травня роботи потраплять у міську раду. 26 травня 5 найкращих творів від громади поїдуть у м.Дніпро на обласну виставку, яка відбудеться 1 червня. 

Усі ваші листи-подяки ми передамо волонтерам для відправлення на фронт нашим захисникам та захисницям. Ваші щирі слова зігріють їх обпалені горем серця і додадуть сил жити та боронити рідну землю!


 ДОВІДКА:

На́рис — невеликий твір художньо-публіцистичного жанру, у якому зображено дійсні факти, події в житті конкретних людей. Найчастіше нариси присвячуються відтворенню сучасних подій чи зображенню людей, яких особисто знав письменник[1].

На́рис — центральний жанр публіцистики, що передбачає оперативний відгук на суспільно важливу подію, розкриття образу цікавої особи, створення портрету колективу, розповідь про побут, звичаї й людей певного регіону своєї й чужої країни. Цей жанр дав назву одній з рольових спеціалізацій у журналістиці: авторів нарисів називають "нарисовцями"[2].